Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Ka vetëm 600 vota deri tani, Petro Koçi këshillë socialistëve: Në Fier s’kemi nevojë për vota individuale, punojmë t’ia shtojmë partisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri socialist Petro Koçi komenton rezultatin e deritanishëm të numërimit të votave preferenciale, ku vetë ai rezulton të ketë një numër relativisht të ulët të tyre.

Megjithatë Koçi thotë se rëndësi ka që ky proces të jetë i pastës, e sa i përket votave individuale, ai shprehet se Në Fier ka një interes të vogël për renditjen e secilit kandidat brenda listës së PS.

Shkrimi i Petro Koçit:

Është e qartë që në këtë betejë elektorale disa kanë bërë të pamundurën për vota personale dhe jo si ti shtonin vota partive të tyre.

Duket sikur rreshtimi i votave ka lidhje me dinjitetin.

Në fakt në disa raste është e kundërta.

Duhet ruajtur procesi nga ndërhyrjet.

Përsa i përkët PS Fier s’kemi interes për votat individuale.

Por vetëm për një proces të pastër numërimi!

Shqipëria fitoi!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img