Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Ka vaksinuar pothuajse gjysmën e popullsisë, Izraeli hap të gjitha aktivitetet

spot_img

Lajme të ngjashëm

593570c237dec4b178248abd7da0dd70

Izraeli është shteti i parë që filloi vaksinimin anti-COVID për qytetarët e tij, ndërkohë që deri më tani është vaksinuar pothuajse gjysma e popullsisë.

Autoritetet izraelite kanë vendosur që të hapin të gjitha dyqanet, porr qytetarët duhet të paraqiten me pasaportën e vaksinës nëse duan të vizitojnë palestrat dhe hotelet.

Ndërkohë janë të lirë të shkojnë ku të duan personat që e kanë kaluar virusin dhe ata që i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës, pasi ata do të marrin një aprovim nga Ministria e shëndetësisë që do e paraqesin në vende të caktuara.

Më shumë

spot_img