‘Ka tradhëti...’, avokatja në gjyqin kundër 'Velierës' ngre dyshime: Shqiptari e paska në gjak...

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 09-01-2018 ‘Ka tradhëti...’, avokatja në gjyqin kundër 'Velierës' ngre dyshime: Shqiptari e paska në gjak...

Është shtyrë sot seanca e nëntë gjyqësore për “Velierën” në qytetin e Durrësit me një motivacion të ri.

Gjykata ka kërkuar informacion për saktësimin e statusit të shoqatës së Shoqërisë Civile, “Menv group”, pala që kërkon ndërprerjen e punimeve nga Bashkia e Durrësit.

Por avokatja Mirela Jorgo ngre dyshimin se Shoqëria Civile mund të jetë tradhëtuar. “Nga brenda apo nga jashtë, këtë do ta tregojë koha”, shprehet ajo.

“Gjyqi për Velierën është i shitur. Nga brenda apo nga jashtë do ta tregojë koha . Gjyqtari kërkon sot pasi ka kaluar një vit me gjithë ato seanca maratonë, të saktësohet statuti i shoqatës. Pse nuk u bë në seancat paraprake? Pse u shty seanca me këtë shkak të paqenë ku janë dorëzuar Akti Themelimit të shoqatës, Statuti dhe ekstrakti historik? Kush ka gisht dhe është përfshirë në pazar? Shqiptari e paska në gjak mesa duket tradhëtinë në dëm të këtij vendi. Madje është gati të shesë gjithçka të kombit në interes të ngushtë personal”, deklaron avokatja Mirela Jorgo pas shtyrjes së seancës së sotme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjimnazistët sherr me thika në Tiranë, lëndohen 2 prej tyre (EMRAT)
Zbulohet kush është çifti shqiptar që humbi jetën dje tragjikisht në Greqi (EMRA-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011304140090942
array(1) { ["section"]=> string(92) "ka-tradheti-avokatja-ne-gjyqin-kunder-velieres-ngre-dyshime-shqiptari-e-paska-ne-gjak-105980" }