Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ka të plagosur në Borsh”, policia sqaron: 34-vjeçari humbi ekuilibrin dhe ra mbi xhamin e lokalit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës sqaron ngjarjen e ndodhur sot në mbrëmje në Borsh të Sarandës.

Në fillim në media u raportua për të shtëna me armë dhe një të plagosur, por policia e mohon këtë.

Autoritetet thonë se një 34-vjeçar me iniciale S.G., ka humbur ekuilibrin dhe është rrëzuar në xhamin e një lokali. Si pasojë ka marrë dëmtime të lehta dhe është dërguar në spital.

Njoftimi i policisë:

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë

Në lidhje me një  lajm të  publikuar në disa media e rrjete sociale, për të shtëna me armë zjarri në Borsh dhe për pasojë është plagosur një shtetas, sqarojmë opinion publik se lajmi është i pavërtetë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë, menjëherë kanë kryer të gjitha verifikimet.

Nga veprimet e para hetimore ka rezultuar se shtetasi S. G., 34 vjeç, banues në Sarandë, dyshohet se si pasojë e humbjes së ekuilibrit, është rrëzuar mbi xhamin e një lokali në Borsh, duke marrë dëmtime të lehta, i cili ndodhet në spitalin e Sarandës jashtë rrezikut për jetën.

DVP Vlorë kërkon mirëkuptimin e medias që të mos publikojë lajme të pakonfirmuara dhe fton qytetarët që të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital apo në numrin pa pagesë 112, duke u garantuar anonimatin të sigurt  dhe reagim të shpejtë e të paanshëm të Policisë, kundrejt atyre që shkelin ligjin dhe cenojnë jetën dhe pronën e qytetarëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img