Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ka përballje me Shqipërinë, sulmuesi bjellorus bojkoton kombëtaren: S’luaj deri sa të ikë Lukashenko

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c46167999db4d98255e0dc408f594729

Sulmuesi i CSKA Moskës, Ilya Shkurin ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet kombëtares bjelloruse, deri sa të largohet presidenti Alexander Lukashenko.

Prej 26 vitesh Lukashenko mban postin e presidentit, ndërsa në zgjedhjet e fundit ai fitoi me diferencë të thellë, gati 80%, duke nxitur protesta masive në të gjithë vendin.

Në formë proteste, sulmuesi i CSKA, Shkurin ka vendosur të mos e përfaqësojë Bjellorusinë në ndeshjet ndërkombëtare deri sa Lukashenko të rrëzohet ose të largohet vetë.

“Unë nuk pranoj të luaj me ekipin kombëtar, për sa kohë Lukashenko është në pushtet. Rroftë Bjellorusia,” shkruan sulmuesi 21-vjeçar në rrjetet sociale.

Bjellorusia do të përballet me Shqipërinë në 4 shtator dhe me Kazakistanin tre ditë më pas, në kuadër të Ligës së Kombeve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img