Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ka marrëveshje mes partive politike, Celibashi tregon se cili do të jetë qarku ku do të zhvillohet votimi elektronik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85d41912a6acb7b4be92eb144d73d63d

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është shprehur se mes partive politike është arritur dakordësia se ku do të zhvillohet projekti pilot për votimin elektronik.

Ai tregoi në Syri Tv se votimi elektronik do të zhvillohet në një njësi administrative në Tiranë, e cila nuk do të ketë numër të madh votuesish.

“Projekti pilot nuk do të zhvillohet në një zonë të plotë. Në përputhje të Kodit Zgjedhor si KQZ do ta zhvillojmë këtë projekt pilot vetëm në një njësi të vogël administrative. Dhe kemi marrë dakordësi që ta formalizojmë këtë projekt në një njësi administrative të Tiranës”, tha Celibashi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img