Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

“Ka magnetizëm”, dhe “do vdisni pas dy vitesh”, teoritë që S’JANË të vërteta për vaksinën anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një mesazh viral ka bërë xhiron në WhatsApp, duke pretenduar se virologu francez dhe fituesi i Çmimit Nobel, Luc Montagnier ka thënë se “të gjithë njerëzit e vaksinuar do të vdesin brenda dy vitesh”. Por ky mesazh është i rremë, shkruajnë mediet e huaja.

Në mesazhin e rremë shkruhet se: “Fituesi i Çmimit Nobel Luc Montagnier ka konfirmuar se nuk ka asnjë shans për të mbijetuar për njerëzit që kanë marrë  dozën e një prej vaksinave anti-covid-19”.

Në intervistën tronditëse, virologu më i mirë në botë deklaroi se mesazhi i rremë u botua nga një faqe, e cila u ndalua nga Facebook, pasi përhapte dezinformim në publik, lidhur me infomacionet për Covid-19.

“Mesazhi i rremë u publikua në një raport në faqen “LifeSiteNews”, një faqe lajmesh e ekstremit të djathtë, e cila është kundër abortit. Vetëm në fillim të këtij muaji, faqja e internetit u ndalua nga Facebook për përhapjen e dezinformatave në COVID-19”.

Artikulli përmbante një video dy minutëshe, ku virologu francez zhvlerëson programin e vaksinave anti- COVID-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img