Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Ka lidhje Dorian Duçka me PL? Kryemadhi: Është kushëriri i Metës, ishte i rregullt kur qe me ne! Kur e ftoi Rama, u bë lobist i tij

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi foli sot jashtë sallës së Kuvendit,  në lidhje me situatën në seancën e sotme plenare. Ajo u shpreh se kryetarja e Kuvendit Lindita  Nikolla, nuk i jep opozitë hapësirën e duhur në Kuvend, duke e cilësuar dhe si një “mercenare të Ramës.”

E  pyetur se çfarë lidhje ka Dorian Duçka me Partinë e Lirisë, deputetja e PL tha se ky i fundit është kushëriri i bashkëshortit të saj, Ilir Metës, ndërsa shtoi se ka qenë i rregullt gjatë kohës që ishte pjesë e kësaj partie.

Kryemadhi: Dua t’ju falenderoj për hapësirën që na jepni, pasi parlamentin e ka bllokuar Nikolla, si një mercenare e Ramës. Si deputete e thjeshtë, është e disata herë që na hiqet e drejta e fjalës. Sot do të diskutonim për gazrat që lëshohen në venddepozitime të vjetra të Sharrës. S’na u dha u drejta për të diskutuar, por as për të marr përgjigje. Rasti i Erisa Xhixhos, një kryeparlamentare që nuk është aftë të administrojë, të largohet dhe të zgjedhin Ballën.

Pyetje: A ka mundësi ta dimë pse Rama ka kaq frikë kur eshtë i pastër.

Kryemadhi: Më vjen keq për vendin tim, kam shumë dëshirë që ndërkombëtarët që na kanë treguar ligjin, a mund të na tregojnë se çfarë po ndodh me Ramën që vjedh paratë e shqiptarëve.

Pyetje: A ka Dorian Ducka, lidhje me partinë e LSI, tani PL?

Kryemadhi: Dorian Duçka është djali i hallës së Ilir Metës. Sa ishte në LSI ishte i rregullt. Në momentin që Edi Rama e ftoi si zyrtar edhe Duçka u bë një lobist i Ramës që bënte të gjitha porositë e tij. Kjo është një çështje që i përket drejtësisë.

Më shumë