Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

“Ka dhënë kontribut të rëndësishëm”, ndahet nga jeta ish-anëtari i Gjykatës së Lartë, Kristaq Ngjela

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta ish-anëtari i Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, Kristaq Ngjela. Ai ka ushtruar detyrën e anëtarit të Gjykatës së Lartë në vitet 2000-2007.

Ngjela ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në sistemin e drejtësisë ndër vite. Përmes një mesazhi, për humbjen e ish-kolegut, ka reaguar edhe Gjykata e Lartë.

“Gjykata e Lartë e Republikës së Shqipërisë shpreh ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të ish anëtarit të kësaj gjykate Z. Kristaq Ngjela. Z. Ngjela ka ushtruar detyrën e anëtarit të Gjykatës së Lartë në vitet 2000-2007. Ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në sistemin e drejtësisë ndër vite, si në gjyqësor dhe prokurori.

Ndarja nga jeta e Z. Ngjela ka trishtuar shumë bashkëpunëtorë të tij, kolegë e miq, në Gjykatën e Lartë, si edhe në komunitetin e juristëve. I shprehim ngushëllimet tona familjarëve dhe njerëzve të afërt për ndarjen e tij nga jeta.”, thuhet në reagim.

640 0 61535445ea2d4 584x400 1
Kristaq Ngjela
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img