Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Ka ardhur ora e fshatarëve tani”, Rama batuta me fermerët në Konispol: Ju ka ardhur katundari më i gjatë në krye dhe ju mbështet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhej ditën e sotme në fshatin Mursi të Konispolit. Si në çdo takim të Ramës edhe kësaj here nuk kishin si të mungonin batutat.

Njëri prej fermerëve I tha kryeministrit se “tani ka ardhur ora e fshatarëve”, referuar mbështetjes që qeveria i ka ofruar atyre.

Ndërsa Rama iu përgjigj: Ju ka ardhur katundari më i gjatë në krye dhe ju mbështet, e para, është edhe pjesa tjetër. Po i thosha dje, ju kujtohet kur ecnim nëpër Shqipëri, që rrugëve ishin ato tendat që shisnin? 183 pika grumbullimi me kushte optimale dhe ja ku është produkti tani, shkon në pikën e grumbullimit, bëhet loja me tregun dhe shitet kur do ti.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img