‘Ka ardh një insekt që dëmton gështenjën’, Rama batuta në Tropojë: Qenka si LSI-ja ky insekti... (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:58 31-10-2020 ‘Ka ardh një insekt që dëmton gështenjën’, Rama batuta në Tropojë: Qenka si LSI-ja ky insekti... (VIDEO) Rama në Tropojë

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Tropojë, ku ka parë nga afër një qendër të grumbullimit të gështenjave në këtë qytet.

Mirëpo përtej bisedës serioze, kryeministri  nuk i ka kursyer bautat për LSI-në.

Teksa ishte në qendrën e grumbullimit të gështenjave, Rama nuk nguroi që të thumbojë LSI-në.

Biznesmeni: Ka potencial, por ka edhe vështirësi, sepse në zonën e Shkodrës ka rënë një insekt që quhet “çeneti” i cili dëmton gështenjën. Ky insekt akoma nuk ka ardhur në Bajram Curr, por shumë shpejt do vijë. Sivjet Ministria e Bujqësisë hodhi një insekt të mirë dhe shpresojmë që kur të vijë në Tropojë ta përdorim edhe këtu. Ky insekt e ha atë insektin dëmtues.

Rama: Qenka si LSI ai insekti

(Të qeshura)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Muaji Tetor mbyllet mrekullueshëm, Hëna blu spektakolare në Tiranë (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.01138710975647
array(1) { ["section"]=> string(102) "ka-ardh-nje-insekt-qe-demton-geshtenjen-rama-batuta-ne-tropoje-qenka-si-lsi-ja-ky-insekti-video-225961" }