Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Juventusi “tërbohet” nga ngjyrat zikaltër, “rrëmben” Kupën e Italisë dhe shpëton sezonin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Finalja e Kupës së Italisë dhuroi emocione të mëdha. Takimi mes Atalantës dhe Juventusit u mbyll 1-2 në Bergamo. Për të parë golin e parë na duhej të prisnim gjysmë ore lojë, me Kulusevskin që me një goditje të bukur mposht portierin. Bergamaskët nuk dorëzohen dhe barazojnë shumë shpejt, me Malinovskin.

Të besuarit e Gasperinit ishin kujdesur për të mbuluar të gjithë, por kishin harruar Chiesën. Anësori italian shfrytëzon më së miri një pasim të Kulusevskit dhe  bën atë që di të bëjë më mirë (72′).

Juventus kështu ia del të “rrëmbejë” Kupën e Italisë, pas një sezoni të gjatë e të vështirë. Torinezët kanë bërë një edicion të dobët në kampionat, teksa luftojnë për një vend në Champions League, me titullin kampion në Serinë A që është veshur zikaltër. /Marrë nga newsport.al

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img