Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Juventus-Inter po luhet në stadium “fantazmë”, shikoni pamjet e frikshme (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një stadium ‘fantazmë’ po luhet një nga ndeshjet më të rëndësishme në Itali, klasikja Juventus – Inter, ndërsa pamjet që ofrojne kamerat janë vërtet të frikshme.

Në një kohë që stadiumi duhet të oshëtinte nga koret e tifozëve, aty dëgjohen vetëm zërat e trajnerëve dhe stafeve teknikë respektivë, duke dhënë ndjesinë sikur po zhvillohet një stërvitje e përditshme e ekipeve,

Kjo është ndeshja e parë e një rëndësie të madhe që luhet pa tifozë në Itali, pas urdhrit që dha federata italiane për të mbyllur stadiumet deri në datën 3 prill.

Kryeministri italian urdhëroi izolimin e rajonit të Lombardisë dhe 14 provincave të tjera, pasi numri i të vdekurve nga koronavirusi arriti në 366.

Këto ndeshje pa tifozë do të rëndojnë edhe në financat e klubeve, të cilat humbasin miliona euro nga biletat dhe marketingu.

89365956_230084384791411_2824027287307943936_n.jpg89482989_235181110978354_9106965100144623616_n.jpg

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img