Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Juventus i papërmbajtshëm, Higuain ndëshkon ish-skuadrën e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Juventus ka arritur të fitojë me rezultatin 3-1 kundër Napolit, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë.

Bardhezinjtë e drejtuar nga Masimiliano Alegri kanë dhuruar spektakël në shtëpi, teksa përmbysën rezultatin nga 0-1 në 3-1.

Golat për “Zonjën e Vjetër” u shënuan nga Dibala në minutat 47′, 69′ dhe Gonzalo Higuain në minutën 64′. Golin e vetëm për Napolin e shënoi Jose Maria Callejon në minutën 36′. Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave do të luhet në datën 5 prill, në stadiumin “San Paolo”.

Më shumë


spot_img

spot_img