Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Julian Deda tregon historinë e pazakontë: Përzura dy tatimorë, ia futën vrapit sa i përmenda Taulantin

spot_img

Lajme të ngjashëm

535936abcfabb457a12ece637b98898f

Aktori i humorit dhe njëkohësisht anëtari i PD-së Julian Deda rrëfeu një histori si përzuri disa punonjës tatimorë në lagjen e tij, të cilët po kontrollin një shitës.

Ai e ka treguar këtë ngjarje në kohën kur qeveria ka nisur një aksion të gjerë në mbarë vendin në kuadër të luftës kundër informalitetit.

“Taulanti vazhdon të jetë ai komshiu im marangoz

Sot, edhe pse e diel, tek një biznes i vogël fare këtu poshtë pallatit tim kishin ardhur nja dy cuba tatimor, shtatshkurtër, me pak mjekër dhe sigurisht me syze me rreth të trashë dhe po i bënin presion atij shitësit, më shumë për t’i dhënë ndonjë lek këtyre, se sa për të qenë në rregull me ligjin.

Durova tre minuta, pastaj iu afrova me shumë qetësi dhe i thashë  ‘Çfarë bëni kështu mor çuna, edhe te dyqani i vëllait të Taulantit e gjetët te vini gjoba?’. Sa mbarova fjalinë, më thanë një, ‘I madh je Julo, të ndjekim çdo javë’ dhe ja futen vrapit’, tregon aktori i humorit Julian Deda.

Më shumë

spot_img