Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Julian Deda ironizon “veprat muze” të diktaturës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i humorit, Julian Deda, ka postuar nje foto të realizuar në Berat duke bërë nje krahasim të së njëjtës pamje me kohën e diktaturës komuniste. Nëpërmjet kësaj fotoje, ai ka ironizuar sistemin e asokohe dhe figurën e diktatorit Hoxha.

 

“Këtë foton poshtë e bera dje në Berat. Mendova se ishim një popull anglisht-folës prej vitesh, por kur gjeta në internet një foto të vjetër në të njejtin vend kuptova që anglishten e paskemi mësuar nga halli..! Mos ardhtë “NEVER” ajo kohë. Shpresojmë që ky mali mos të kthehet në muze, siç po ndodh rëndomë këto kohë”- shkruan aktori Deda.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img