Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

‘’Juaji gjithmonë’’, Edi Rama shkruan një letër dhe ja çfarë thotë gjithë pasion

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është bërë e udhës tashmë që Ministria e Financave, madje edhe Kryeministria të përgatisin letra të posaçme për këdo biznesmen që ka punuar ndershmërisht.

Kuptohet të përgatitur nga sekretarët a koordinatorët por të firmosur nga ministri i Financave apo edhe kryeministri.

Kjo është një letër e Ramës, drejtuar një biznesmeni, ku i thotë me pasion e respekt se është në anën e duhur të zhvillimit ekonomik.

‘’Ju jeni në anën e duhur të historisë së zhvillimit ekonomik e social të këtij vendi dhe ftesa ime është të vazhdojmë të luftojmë bashkarisht, deri në fund, kancerin e informalitetit I cili është zmbrapsur, por nuk është mundur e aq më pak asgjësuar…Ju keni detyrimin të bëni biznes të pastër çdo ditë për të pastruar më tej Shqipërinë! Së bashku!’’

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img