Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Ju po rreni”, debat në Kuvendin e Kosovës për rritjen e energjisë elektrike, deputetët e opozitës godasin tavolinën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Propozimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që rritja e tarifave të energjisë dhe subvencionimi i tyre  është rruga që duhet ndjekur për të përballuar çmimet e larta të importit të energjisë elektrike ka shkaktuar debate në seancën parlamentare.

Deputetët e partive opozitare kanë akuzuar qeverinë për keqmenaxhimin e krizës ndërsa kanë kundërshtuar rritjen e cmimit të energjisë.

Në Kuvendin e Kosovës është krijuar zhurmë gjatë kohës që po fliste zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, i cili akuzoi deputetët e opozitës se po gënjejnë për çmimin e energjisë.

“U mytëm tu ju thanë po rreni, edhe prapë po dilni po rreni”, ishte deklarata e Bislimit drejt deputetëtve.

Deputetët e opozitës filluan të qëllonin tavolinat duke bëtë kështu zhurmë dhe të pamundur vijimin e seancës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img