Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ju lutem bëni diçka”, zjarr i madh në një pyll në Greqi, flakët jashtë kontrollit, rrezikojnë shumë banesat; 128 zjarrëfikse në vendin e ngjarjes (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë në Greqi në një pyll në Korinth, por që nuk ka arritur të vihet në kontroll nga zjarrfikësit dhe po përhapet në të gjithë zonën.

Mediat greke bëjnë me dije se zjarri ka nisur pasditën e djeshme. Flakët kanë marrë përmasa të mëdha dhe janë jashtë kontrollit, ndërsa autoritetet kanë nisur të evakuuojnë qytetarët që ndodhen përreth në Schinos dhe Agia Sotira.

Gjithashtu mëngjesin e sotëm ka nisur evakuimi në Vamvakis dhe Mavrolimini.

Kryetari i Bashkisë së Megara, Grigoris Stamoulis, ka folur për mediat greke shumë i shqetësuar dhe friksuar.

Në videon e mëposhtme shihen flakët “gjigande” dhe shtëpiat që ndodhen aty pranë, e teksa në sfond dëgjohen zërat e qytetarëve të cilët të dëshpëruar bërtasin “bëni diçka ju lutem”.

Në vendin ku ka rënë zjarri ndodhen  8 aeroplanë, 2 helikopterë, 182 zjarrfikës me 7 grupe këmbësorësh dhe 62 automjete.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img