Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

“Ju kosovarët keni mbetur me paranoja, disa prej jush i kanë lënë serbët kot gjallë”, Vesa Luma reagon e shokuar pas mesazhit të ndjekësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Si çdo vit tjetër edhe këtë vit Festa e Birrës në Korçë do të mbahet nga data 18-22 gusht. Mes pjesëmarrësve të shumtë të cilët do të performojnë në këto net, bie në sy se do të jetë edhe këngëtari serb, Goran Bregovic.

Ky lajm është konfirmuar nga vetë organizatorët e festivalit, të cilët e konsiderojnë Bregovic si të ftuar special të natës finale.

“Veç artistëve shqiptarë, DJ dhe grupeve më të njohura muzikore në Shqipëri, atmosfera do të kulmojë në natën finale me performancën e këngëtarit Goran Bregovic”, thuhet në njoftimin e organizatorëve.

Mirëpo, ky lajm nuk është pritur aspak mirë nga shqiptarët e Kosovës, të cilët e konsiderojnë Goran Bregovic si një nga artistët që ka frymëzuar masakrat e serbëve kundër Kosovës.

Bregovic ishte frymëzues e idhull i ushtrisë vrastare serbe gjatë luftës në Kosovë sidomos me këngën “Kalashnikov”.

Në lidhje me këtë lajm i cili u dha nga mediat kosovare ka reaguar dhe këngëtarja, Vesa Luma. Duke mos e besuar këtë lajm, Besa shkruan se: Jam e binur që është një dezinformatë.

Pas këtij postimi këngëtarja ka marrë dhjetra mesazhe dhe një prej tyre i ardhur nga Shqipëria e ka lënë pa fjalë.

Personi në fjalë i shkruan se shqiptarët e Kosovës duhet ta harrojnë luftën dhe tashmë të bëjnë paqe me serbët. Ajo çka e ka revoltuar këngëtaren është se ndjekësi shprehet se serbët duhet të kishin vrarë më shumë shqiptarë të Kosovës.

“Pse mos të jetë i ftuar, ju kosovarët kanë ngel me paranoja, pas luftës vjen paqja. Ju edhe pse lufta ka mbaru ju zien gjaku për urrejtje, aman se ca kosovarë që kam njohur i kanë lënë serbët kot gjallë”, shkruan ndjekësi.

Vesa e ka ndarë këtë mesazh me të gjithë dhe përkrah shkruan: “Si ka mundësi që më vijnë qindra mesazhe si kjo… a është e mundur? Jam totalisht në shok…”.

225866198 527141185063307 7540044986331075412 n
226534268 1257885904661519 3813375157910095472 n

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img