Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

“Ju kërkoj të mos e votoni”, gazetari publikon mesazhet e Evi Kokalarit: Turp i madh nëse Belind Këlliçi s’u zgjodh nga lobimi i…(E PLOTË-FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Mentor Kikia ka publikuar një mesazh, ku shihet se Evi Kokalari u kërkon anëtarëve të Këshillit Kombëtar që mos e votojnë Belind Këlliçin në postin e nënkryetarit.

Kikia teksa poston mesazhin shkruan se nëse Belind Këlliçi nuk është zgjedhur për shkak të lobimit të Evi Kokalarit, atëherë ky është një turp i madh për demokratët.

Kikia shton se me metoda të tilla demokratët s’mund të mobilizojnë qytetarët për të rrëzuar socialistët nga pushteti.

Kujtojmë që pak ditë më parë Komisioni i Rithemelimit organizoi zgjedhjet për postet e larta drejtuese në PD, ku Këlliçi garonte për postin e nënkryetarit përballë Luciano Bocit, Oerd Bylykbashit dhe Agron Shehajt.

Postimi i plotë i Mentor Kikias:

Me falni, kjo ishte ajo PD-ja e re, qe gati-gati po ma prishte mendjen edhe mua?

Nese Belind Kellici nuk arriti qe te futet ne forumet drejtuese te PD-se se re te Berishes, sepse keshtu ka “urdheruar” apo lobuar Evi Kokalari, ky eshte nje turp i madh demokratet.

Kjo grua, qe ka deklaruar nja 7 here se e ka mbaruar misionin e saj ne Shqiperi “ me rikthimin e demokracise”, dhe do te rikthehet ne Amerike te riktheje edhe Trampin ne Shtepine e Bardhe, shkruan sikur te jete kryetarja hije e kesaj PD-se re.

Une nuk besoj se opoziten ne Shqiperi do te beje nje grua si kjo, as 100 si kjo, por nese demokratet nuk e votuan Belind Kellicin sepse ua ka kerkuar kjo, atehere duhet bere gjithecka qe kjo gjysme PD-je te mos shkoje asnje hap me tutje nga ketu ku eshte.

PD-ja qe po vjen me premtime ringritjeje, rithemelimi, rigjallerimi etj etj, nuk gjen force te mbeshtese njerez te rinj, te talentuar e premtues, pa asnje akuze mbi shpine per korrupsion. Edhe pse Evi Kokalari u kerkon kryetareve te degeve ta mbrojne PD-ne nga korrupsioni, dhe per kete arsye te mos e votojne Belindin!!!!!

Po pse more derdimene me Berishen dhe Kokalarin mendoni ju se do te mobilizoni shqiptaret per te rrezuar socialistet nga pushteti?

Nese shkoni me mendjen se Rama eshte kaq shume i korruptuar seqe shqiptaret do ua japin juve voten, thjeshte per ta larguar ate nga pushteti, harronjeni, mbajeni lugen ne brez.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img