Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ju kanë skaduar kartat e ID-së dhe pasaportat? Ministria e Brendshme njoftim të rëndësishëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

713522d9e20d6f474b3d7ce1b407ff7e

Ministria e Brendshme njofton të gjithë qytetarët se zyrat e aplikimit për pasaporta dhe krata identiteti janë të hapura dhe sot.

Sipas Ministrisë, të gjithë qytetarëve të cilëve iu ka skaduar afati i vlefshmërisë së mjeteve të identifikimit, mund të shkojnë sot, ditë e shtunë, në zyrat e aplikimit për të bërë rinovimin e tyre.

“Zyrat e aplikimit për id karta e pasaporta të hapura dhe të shtunën. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për karta ID dhe pasaporta janë të hapura edhe sot, 23 janar 2021. MB fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj”, thuhet në njoftim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img