Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
26 %
2.6kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ju ka skaduar karta e ID dhe doni të aplikoni? Ministria e Brendshme jep njoftimin e rëndësishëm: Zyrat janë hapur dhe nesër, pavarësisht vendbanimit, ju…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ecb00be4b1b5f8f70832d51229f77c44

Ministria e Brendshme ka bërë një njoftim zyrtar lidhur me të gjithë qytetarët që duan të aplikojnë për karta ID, pasi ju ka skaduar afati.

Bëhet me dije se zyrat e aplikimit për karta ID dhe pasaporta do të jenë hapur dhe nesër, më datë 30 janar 2021. Gjithashtu riaplikimi për kartë mund të bëhet në çdo zyrë, pavarësisht vendbanimit.

“Gjithashtu njoftojmë qytetarët që kanë aplikuar përgjatë vitit 2019 dhe 2020 dhe nuk kanë mundur të tërheqin ID kartat, të paraqiten pranë zyrave të aplikimit, pasi afati për nxjerrjen jashtë përdorimit të tyre është shtyrë deri në fund të prillit 2021”, shkruan në faqen e saj Ministria e Brendshme.

Screenshot_12.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img