Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Ju ka marrë malli për shiun? Lajmi i mirë erdhi, ja kur nisin rreshjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këto ditë përvëluese të korrikut dhe gushtit janë bërë deri diku të bëzdishme të për të gjithë, por parashikimet e sinoptikanëve thonë se nuk do të zgjasin edhe shumë.

albsig

spring

Shërbimi metorologjik, thotë se deri të dielën, kur rrymat ajrore nga kontinenti afrikan do të tërhiqen nga rajoni i Ballkanit. Meteoalb, bën me dije se fundjavën tjetër, temperaturat do të bien me 5 gradë C.

Ndërkohë, gradualisht vendin e tyre e zënë masa ajrore me te freskëta nga Evropa Veriperëndimore deri mëngjesin e se premtes kur pritet qe qarkullimi i masave ajrore ne Ballkan te jete drejtpërdrejt nga Evropa Veriore.

Në këto kushte, pritet që fundjava tjetër të sjellë një rënie të temperaturave, me të paktën 5 grade C. Sakaq sa i përket rreshjeve të shiut sinoptikanët bëjnë me dije se do duhet të presim muajin shtator, kur do të fillojnë dhe shirat e parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img