Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Jozefina Topalli prezanton kandidatët për deputetë, për Lezhën: Ka më shumë demokratë jashtë PD-së, sesa brenda saj (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5dcd95cefa2ffcd765ee0bd5617b5253

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli, prezanton kadidatët për deputetë të partisë që ajo drejton, për Qarkun e Lezhës.

Ashtu si kandidatët e prezantuar pak ditë më parë për Qarkun e Tiranës, edhe kandidatët për deputetë të Lezhës janë kryesisht intelektualë me bindje të djathta dhe persona që kanë aderuar më parë në PD.

Për këtë, Topalli tha se “ka më shumë demokratë jashtë Partisë Demokratike, sesa brenda saj”.

Gjithashtu, Topalli po prezanton dhe kandidatët për deputetë të partisë së saj për Dibrën dhe Kukësin.

“Është lisat e kandidatëve më të mirë në 3 dekada. Hidhini një sy emrave, janë kandidatëve më të mirë dhe të shkolluar në shkollat më të mira. Kanë vendosur të japin kontributin e tyre duke besuar se ne do të jemi faktori i ndryshimit”, u shpreh kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim.

Kandidatët:

1-Matilda Gjini

2-Gjon Ndoj

3-Alda Gjini

4-Dod Prenga

5-Amarda Gjini

6-Erida Lazimi

7-Sandra Gjeleshi

8- Klavia Pema

Vijon… 

Më shumë

spot_img