Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jozefina Topalli nuk humb kohë, dorëzon e para listat e kandidatëve për deputetë në KQZ: I merr EMRIN e rëndësishëm PDIU-së (LISTAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

819cf19cb534118cc8553193ee557e5c

Partia Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit, bëhet partia e parë që dorëzon në KQZ listat e kandiatëve për deputetë, për zgjedhjet e 25 prillit.

Sot, është afati i fundit i lënë nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve për të gjitha partitë që janë regjistruar për zgjedhjet e 25 prillit, që të dorëzojnë listat me emrat e kandidatëve. Afati përfundon në orën 23.59.

Mësohet se vetë kryetarja Jozefina Topalli në bazë të ndryshimeve në Kodin Zgjehdor, do të kandidojë njëkohësisht në 4 qarqe, në Durrës, Tiranë, Lezhë dhe Shkodër.

Një emër surprizë nga lista e Topallit është emri i Dashamir Tahirit, ish-deputet i PDIU-së së Shpëtim Idrizit. Ky i fundit pritet të garojë në Qarkun e Vlorës.

Listat e plota:
1615192527_a13.jpeg
1615192527_a2.jpeg
1615192527_a9.jpeg
1615192527_a3.jpeg
1615192527_a1.jpeg
1615192527_a4.jpeg
1615192527_a11.jpeg
1615192527_a12.jpeg
1615192527_a10.jpeg
1615192527_a8.jpeg
1615192527_a6.jpeg
1615192527_a7.jpeg
1615192527_a5.jpeg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img