Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jozefina Topalli mesazh për 25 prillin: Keni mundësi të merrni një vendim të fortë, do ketë impakt në një dekadë. Vendi ka nevojë për shpresë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d57287921598599dbd0dc1141f169bf7

Kryetarja e partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozfina Topalli, u bën thirrje qytetarëve që në datë 25 prill të mos qëndrojnë në shtëpi por të dalin të votojnë sepse vendi ka nevojë për shpresë.

Sipas saj, qytetarët kanë mundësi të marrin një vendim të fortë që do të ketë impakt të paktën në një dekadë. “Me 25 Prill qytetaret kane mundesi te marrin nje vendim te forte, qe do kete impakt te pakten per nje dekade. Borxhi do destabilizoje vendin nese nuk ndodh nje ndryshim i forte. Largimi i Edi Rames eshte vetem nje hap, por i pamjaftueshem per te ndryshuar vendin”, shkruan ajo.

Shkrimi i plotë:

Sot ka nevoje per kurajo,  pertej krizes qe vendi jeton!

Shqipëria me borxhin më të lartë në rajon në T III, e dhjeta në Europë.

Me 25 Prill qytetaret kane mundesi te marrin nje vendim te forte, qe do kete impakt te pakten per nje dekade.

Borxhi do destabilizoje vendin nese nuk ndodh nje ndryshim i forte .

Largimi i Edi Rames eshte vetem nje hap, por i pamjaftueshem per te ndryshuar vendin.

Ndryshimi nuk eshte riciklim i te korruptuarve apo i atyre qe pasurohen ne menyre te frikshme kur gati gjysma e popullsise jeton  me me pak se 5 dollare ne dite.

Në fund të tremujorit të tretë të 2020-s, Shqipëria u rendit e dhjeta në Europë për nivelin më të lartë të borxhit publik, në raport me madhësinë e ekonomisë, sipas të dhënave të Eurostat, Komisionit Europian dhe Ministrisë se Financave!

Në rajon, Shqipëria mban rekord, duke ia kaluar dhe Malit të Zi, që sipas të dhënave zyrtare nga Ministria përkatëse e Financave e kishte këtë tregues në 79.5% të PBB-së. Kosova ka nivelin më të ulët të borxhit, me 16.5% të PBB-së, e ndjekur nga Bosnjë Hercegovina, me 35.6%, Maqedonia e Veriut (42.7), Serbia (62.2%).

Kjo situate eshte mine me sahat per stabilitetin  ekonomik e financiar te vendit.

Vendi ka nevoje per zevendesimin e elitave te korruptuara me njerez normal e te ndershem!

Vendi ka nevoje per shprese per ndryshim!

Nje vendim i forte kundra 3 kryetareve te korruptuar kerkon nje vendosmeri te madhe.

Nese qendron ne shtepi , do i besh nderin me te madh atyre qe çuan vendin ne piken e zgripit.

Sot ka nevoje per kurajo pertej krizes qe vendi jeton.

Sot ka nevoje per te ndermarre nje sfide te veshtire,

Sot ka nevoje per te bere cfare eshte mire, per t’u bashkuar , per te besuar ne vehte, per te besuar ne cfare ne mund te bejme se bashku.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img