Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Jozefina Topalli me fjalë prekëse për ndarjen nga jeta të Bujar Nishanit, kujton takimin e viteve më parë: Para se të bënte një operacion të vështirë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, shpreh ngushëllime për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani, në moshën 56-vjeçare.

Ajo ka kujtuar edhe vite më parë e ka takuar Nishanin në një kohë kur ai do të bënte një ndërhyrje të vështirë.

albsig

spring

Topalli shkruante se shpresonte se ish-presidenti do t’ia dilte edhe këtë herë.

Mesazhi i Topallit:

Lamtumire President Nishani!

Bujar Nishani ka nje histori te vecante njerezore dhe politike. Pak njerez ne politike kane patur aq poste te rendesishme dhe te kene dalur nga to me respekt e dinjitet.

Edhe ne jeten personale ka kaluar sfida jo te vogla duke u perballur me jeten.

Kujtoj ,shume vite me pare, kur u takuam para se te bente nje operacion te veshtire. Askush nuk e dinte si do shkonte. Operacioni ishte teper delikat, por ai edhe ne ate situate fliste me qetesi dhe vetekontroll.

Shpresova se do ia dilte edhe kesaj here.

Me pikellim te madh shpreh ngushellimet me te thella per Odeten, femijet e familjen e tij me te gjere,per miqte dhe bashkepunetoret e tij!

Bujar Nishani i ka bere nder familjes, vendit dhe Partise Demokratike!

Pushofsh ne paqe mik!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img