Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Jorida Tabaku publikon shifrat e BB dhe BERZH: Shqipëria e dyta në botë për korrupsionin, zyrtarët mbushin portofolet nga taksat e shqiptarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka publikuar shifrat e Bankës Botërore dhe BERZH dhe shkruan se Shqipëria është e kapur nga korrupsioni.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan se Shqipëria është e dyta në botë për korrupsion.

Tabaku thotë se korrupsioni është oksigjeni i mazhorancës, prandaj stimulon pandershmërinë dhe paligjshmërinë.

Postimi i plotë i Tabakut:

Një shtet i kapur nga korrupsioni, që fut duart në xhepat e sipërmarrjeve dhe qytetarëve.

Kjo është e vërteta e Shqipërisë që pasqyrohet edhe nga Banka Botërore dhe BERZH.

🔴 Të dytët në botë për korrupsionin,  me zyrtarë që mbushin portofolet nga taksat e shqiptarëve dhe u heqin fitimet bizneseve të shqiptarëve.

🔴 3herë më shumë korrupsion paguajnë bizneset shqiptare në raport me 8 vite më parë!

❌ ky  nuk është as raporti i vetëm dhe as raporti i fundit ndërkombëtar që tregon natyrën e vërtetë të regjimit të korruptuar që shqiptarët kanë përballë.

❌ Korrupsioni është oksigjeni i kësaj mazhorance prandaj ajo stimulon pandershmërinë dhe paligjshmërinë.

❌ Një regjim që vjedh zgjedhjet mund të ofrojë vetëm vjedhjen dhe korrupsionin si formë qeverisje!

Screenshot 10 24

Më shumë

spot_img
spot_img