Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Jorida Tabaku në Prishtinë, takim me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ndodhet ditën e sotme në Prishtinë, ku ka zhvilluar një takim me presidenten Vjosa Osmani dhe me kryeminstrin Albin Kurti.

Ajo ka postuar disa foto nga takimi me Kurtin dhe shkruan se rruga drejt integrimit është jetike.

“Me Albinin për shqiptarët në Shqipëri 🇦🇱edhe Kosovë 🇽🇰. Rruga jonë e integrimit është jetike; Çfarë është e përbashkët mund të rritet së bashku, shprehej kancelari gjerman Brandt. Kemi shumë për të mësuar nga njëri tjetri! 🇦🇱🫶🇽🇰”  shkruan ajo.

Po ashtu pak minuta në parë, ka postuar një foto me Osmanin, ky të dyja shihen të buzëqeshura, teksa shkruan se kanë pasur një bisedë të frytshme për procesin e integrimit dhe situatën në Kosovë.

“Me Presidenten energjike 🏃‍♀️ te Kosovës, Vjosa Osmani! Në një bisedë të frytshme për procesin e integrimit 🇪🇺 dhe situatën në Kosovë” shkruan Tabaku.


Më shumë