Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Jorida Tabaku kërkon mbledhje urgjente të ERE-s: Të ndryshohet vendimi për fashën 800 kWh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja Jorida Tabaku i ka dërguar një shkresë Entit të Energjisë Elektrike dhe kërkon që të ndryshojë vendimin e marrë ditë më parë, për aplikimin e fashës 800 kWh nga data 1 tetor. Ajo thotë se edhe kryeministri Rama ka deklaruar dje se fasha nuk do të aplikohet.

Duke qenë se ishte pjesëmarrëse në mbledhjen e kaluar të Bordit të ERE-s, Tabaku kërkon që ai të mblidhet përsëri, urgjentisht, dhe të reflektojë ndryshimin e vendimit. Deputetja demokrate e konsideron “abuziv” rritjen e çmimit të energjisë.

Ndërkohë, Enti Rregullator i Energjisë njoftoi mbrëmjen e djeshme se pavarësisht deklaratës së kryeministrit Edi Rama më herët, për mos aplikimin e fashës 800 kWh, nga data 1 tetor do të aplikohen çmimet e reja për ata që kalojnë mbi këtë normë.

Më shumë
spot_img
spot_img