Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Johnson KËRCËNON BE: Refuzojmë të paguajmë pa një marrëveshje të re të BREXIT

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për lider të konservatorëve dhe për kryeministër të ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka paralajmëruar BE se do të refuzonte të paguante mbi 40 milionë euro BE-së pa një marrëveshje të re për Brexit.

Boris Johnson tha se ai do të rrëzonte edhe marrëveshjet e pranuara për kufirin me Irlandën.

‘Miqtë dhe partnerët tanë duhet të kuptojnë se ato para do të bllokohen deri sa ne të arrijmë një qartësi më të madhe për atë që na pret’, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img