Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

John Kerry: Faleminderit Shqipërisë, ka ndihmuar hebrenjtë e kosovarët, tani dhe muxhahedinët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka falënderuar Shqipërinë për strehimin e 3,200 muxhahedinëve të ardhur nga Kampi i Lirisë në Irak.

albsig

Kerry tha se Shqipëria e ka treguar edhe më parë traditën për të ndihmuar komunitete në rrezik, siç ka bërë edhe me hebrenjtë dhe shqiptarët e Kosovës.

John Kerry tha se pas progresit të qëndrueshëm gjatë muajve të fundit, vizitoi Shqipërinë për të asistuar në metodat e strehimit të gupit të fundit të muxhahedinëve.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img