Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Joe Biden takim të rëndësishëm me Angela Merkel, ZBULON çfarë u diskutua dhe e fton kancelaren në Shtëpinë e Bardhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka zhvilluar sot një takim të rëndësishëm me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Biden përmes një shënimi në rrjete sociale. Ai thotë se takimi ishte mbreslënës dhe se lidhjet mes dy vendeve të fuqishme janë më të forta se kurrë.

Kreu i Shtëpiësë së Bardhë zbuloi se Merkel do ta vizitojë atë muajin e ardhshëm në SHBA.

“Pata një takim të rëndësishëm me kancelaren gjermane Angela Merkel sot. Lidhjet mes dy vendeve tona janë më të forta se kurrë dhe jam i emocionuar ta mirëpres atë në Shtëpinë e Bardhë muajin tjetër, për të vazhduar punën tonë”, shkruan Biden.

Më shumë

spot_img
spot_img