Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Joe Biden shfaqet pesimist: Gjërat mund të përkeqësohen akoma dhe më shumë nga Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e255f2e0cd9525f6749d0a3f04856197

Situata e Covid-19 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijon të jetë në shifra alarmante.  

Vendi ka konfirmuar deri më tani mbi 25,602,349 të infektuar dhe 428,132 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Por ekspertët thonë se numri real i të infektuarve, por edhe viktimave është më i lartë.

Numri ditor i vdekjeve ka tejkaluar 4,000 javët e fundit, përfshirë të mërkurën kur u betua presidenti i ri Joe Biden.

Presidenti Biden nënshkroi një mori masash të reja javën e kaluar, duke përfshirë rritjen e vaksinimeve dhe testimeve.

Ai premtoi të vaksinojë 100 milionë njerëz kundër koronavirusit gjatë 100 ditëve të tij të para dhe shtoi se një nga sfidat e 100-ditëve të para është t’i kërkojmë popullit amerikan të mbajë maska”.

Më tej, presidenti amerikan paralajmëroi që numri i të vdekurve mund të rritet.

“Më lejoni të jem i qartë gjërat do të vazhdojnë të përkeqësohen para se të përmirësohen,” tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img