Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Joe Biden paraqet propozimin: Do t’i kërkoj Kongresit 33 miliardë dollarë për të mbështetur Ukrainën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA, Joe Biden është duke folur në një konferencë në Shtëpinë e Bardhë, ku po flet për mbështetjen e mëtejshme për Ukrainën.

Ai është shprehur se do t’i kërkojë Kongresit 33 miliardë dollarë ndihmë ushtarake, ekonomike dhe humanitare për të mbështetur Ukrainën për pesë muajt e ardhshëm.

Presidenti i SHBA tha se paketa përfshin më shumë se 20 miliardë dollarë ndihmë ushtarake, 8.5 miliardë dollarë ndihmë ekonomike dhe 3 miliardë dollarë ndihmë humanitare.

Më shumë
spot_img
spot_img