Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Joe Biden paralajmëron Rusinë: Nëse Alexei Navalny vdes, pasojat për ju do të jenë shkatërruese

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti amerikan, Joe Biden ka folur në një konferencë për shtyp për takimin me presidentin rus Vladimir Putin, takim i mbajtur sot në Gjenevë të Zvicrës.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë u shpreh se “jam me Amerikën jo kundrë Rusisë”.

Në fjalën e tij Biden paralajmëroi pasoja “shkatërruese” për Rusinë në rast se lideri opozitës ruse Alexei Navalny, ndërron jetë.

Lexo edhe: Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Joe Biden “nxehet” dhe heq xhaketën; kërcënon Putin nëse vazhdon me sulmet kibernetike

“Rusia po përpiqet me dëshpërim të ruajë pozitën e saj si një fuqi botërore. Humbja e këtij statusi do të jetë “çmimi që ata paguajnë” për ndërhyrjet e vazhdueshme. Ata nuk janë në gjendje të diktojnë atë që ndodh në botë. E njëjta gjë vlen nëse Alexei Navalny vdes. Pasojat për Rusinë do të ishin shkatërruese”, u shpreh Biden.

Presidenti amerikan tha para gazetarëve se ishte e rëndësishme që të takohej personalisht me Putinin në mënyrë që të mos kishte keqinterpretime më pas me deklaratat e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img