Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Joe Biden nominon ish-ambasadorin Donald Lu për postin e rëndësishëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA Joe Biden ka nominuar për një post të rëndësishëm Donald Lu, ish-ambasadorin amerikan në Shqipëri.

Bëhet me dije se Donald Lu, i cili mometalisht është ambasador në Republikën e Kirgistani është nominuar si ndihmës sekretar i Shtetit për Çështjet e Azisë Jugore dhe Qendrore.
Lu ka qenë Ambasador i SHBA në Republikën Kirgistan që nga viti 2018 dhe ishte në një kohë zëvendës shefi i Misionit në Ambasadën e SHBA-së në New Delhi.

Ai gjithashtu ka mbajtur pozicione në Gjeorgji dhe Pakistan, sipas një bio të lëshuar nga Shtëpia e Bardhë, Lu do të duhet të konfirmohet për rolin e tij nga Senati.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img