Tirana
broken clouds
19 ° C
19 °
19 °
63 %
2.1kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Joe Biden njoftoi largoi e trupave nga Afganistani, reagon Xhaçka: Edhe Shqipëria gati t’i tërheqë trupat ushtarake

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA, Joe Biden njoftoi sot se më datë 11 shtator Amerika dhe NATO do të tërheqin trupat ushtarake nga Afganistani.

Ndërkohë për këtë vendim ka reaguar edhe ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka, e cila tha se Shqipëria e mbështet plotësisht këtë vendim të Joe Biden.

Ish-ministrja e Mbrojtjes, aktualisht e Europës dhe Punëve të Jashtme thotë përmes një shënimi në tëitter se ka ardhur koha që populli afgan të marrin në dorë procesin e paqes për vendin e tyre.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img