Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Joe Biden ‘ndërron’ dorën, merr dozën e dytë të vaksinës Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f7da42cf2327ba813546bc118386275f

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka marrë sot dozën e tij të dytë të vaksinës Covid-19.  

78-vjeçari është shfaqur mjaft i kënaqur me efektin e marrë në dozën e parë, teksa këtë herë ka falenderuar mjekun dhe ka ngritur mëngën për të marrë injeksionin e vaksinës Pfizer.

“Prioriteti im numër një është marrja e vaksinës në krahët e njerëzve, sa më shpejt që të mundemi,” tha ai para gazetarëve.

Presidenti i zgjedhur Biden, mori dozën e parë të vaksinës së tij Covid-19 në Neëark, Delaëare më 21 dhjetor gjatë një transmetimi televiziv “live”. Asokohe, Biden e mori vaksinën nga një infermiere, ndërkohë që ketë herë ka zgjedhur një koleg të saj.

Më shumë

spot_img
spot_img