Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
2.6kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Joe Biden jep LAJMIN E FUNDIT: Rikthen karantinën dhe testin për këdo që hyn në SHBA, për amerikanët 100 ditë maskë me detyrim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2463eedfdacedbe02deb2a11bcb6a9c1

Joe Biden ka firmosur një tjetër urdhër ekzekutiv lidhur me situatën e pandemisë së koronavirusit.

Administrata e tij ka menduar që të rikthejë karantinën dhe testin për këdo që hyn në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë është marrë vendimi që të mbahen maskat me detyrim në 100 ditët e ardhshme, në shumicën e ambienteve të mbyllura.

Lajmin e bëri me dije vetë ai gjatë një komunikimi ditën e sotme për qytetarët amerikanë.

Më shumë

spot_img
spot_img