Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Joe Biden i “përvishet punës”, vetëm pak orë pasi mori detyrën si president i SHBA nënshkruan tri marrëveshje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i ri i SHBA Joe Biden, menjëherë sapo ka marrë detyrën ka nënshkruar tri marrëveshje në Zyrën Ovale.

CNN raporton se marrëveshjet e nënshkruara janë: Shpallja e Ditës së Inaugurimit, Emërimet për pozicionet e kabinetit dhe Emërimet për pozicionet e nën-kabinetit.

Biden, më pas do të udhëtojë për në varrezat kombëtare të Arlingtonit për një ceremoni të vendosjes së kurorave në “Varrin e Ushtarit të Panjohur”.

Biden do të shoqërohet nga ish presidentët Barack Obama, George Ë. Bush dhe Bill Clinton dhe ish zonjat e para Michelle Obama, Laura Bush dhe Hillary Clinton.

Ndërkohë që presidenti Donald Trump para se të largohej nga detyra, ai nënshkroi një memorandum që shtrin mbrojtjen e Shërbimit Sekret të SHBA me gjashtë muaj për të gjithë fëmijët e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img