Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Joe Biden flet për variantin “Omicron”: Është për t’u shqetësuar, jo për panik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Joe Biden doli sot në një konferencë për media, duke iu drejtuar amerikanëve lidhur me variantin e ri të koronavirusit “Omicron”.

Biden nuk njoftoi për masa të reja, por tha se varianti i ri “është për t’u shqetësuar, dhe jo për t’u përfshirë nga paniku”.

“Do ta luftojmë këtë variant me njohuri shkencore, veprime dhe shpejtësi, jo me kaos dhe konfuzion”, u shpreh ai. “Sot ne kemi më tepër mjete për ta luftuar këtë variant, nga vaksinat te dozat përforcuese dhe deri te vaksinat për fëmijë”.

Biden tha se SHBA e përballoi valën e variantit të parë Delta, që ishte edhe më i rrezikshëm.

“Mesa duket, do ta luftojmë dhe do ta mundim edhe këtë variant”, u shpreh ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img