Hapësire reklamuese

Bota

Joe Biden fiton zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugut

Shkruar nga Newsbomb
Joe Biden fiton zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugut

Fitorja e presidentit Biden në Karolinën e Jugut ishte e pritshme sepse edhe sondazhet e kishin nxjerrë me një diferencë të madhe votash fitues.

Sipas medaias amerikane “Nbc News”, Biden ka marrë 97.4% të votave, me 6% të votave të numëruara tashmë.

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka fituar zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugu, për presidencialet.

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka fituar zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugu, me një avantazh dërrmues ndaj kongresmenit Dean Phillips, nga Minesota, dhe shkrimtares Marianne Ëilliamson.

Në rrezik në Karolinën e Jugut janë 55 delegatë nga 2000 që nevojiten për të fituar nominimin presidencial demokrat në nëntor. Përballë Biden pritet të jetë ish-presidenti Donald Trump.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese