Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Joe Biden dënon vrasjen e presidentit të Haitit: Sulm i neveritshëm, i uroj shërim të shpejtë Zonjës së Parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar vrasjen e presidentit të Haitit, Jovenel Moise dhe plagosjen e gruas së tij Martine Moise. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e quajti sulmin “të neveritshëm”, duke thënë se administrata e tij ka nevojë për më shumë informacion.

 “Ne e dënojmë këtë sulm të neveritshëm dhe unë po dërgoj dëshirat e mia të sinqerta për shërimin e Zonjës së Parë Moise.Shtetet e Bashkuara i japin ngushëllime popullit të Haitit dhe ne jemi gati të ndihmojmë ndërsa vazhdojmë të punojmë për një Haiti të sigurt ”, tha Biden në një deklaratë për shtyp.

Jovenel Moise u qëllua për vdekje në rezidencën e tij nga persona të armatosur, të paidentifikuar mëngjesin e sotëm, ndërsa mbeti e plagosur bashkëshortja e tij e cila ndodhet në spital.

Më shumë

spot_img
spot_img