Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“Jo vetëm Serveti, po dhe unë e Gramozi u thinjëm”, mesazhi i Namik Dokles për themeluesit e PS-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-themelues i PS-së Namik Dokle, ka postuar sot një foto të Marsit 1996 gjatë punime të Kongresit të dytë të Partisë Socialiste, ku është ai krah Servet Pëllumbit e Gramoz Ruçit. Ishte koha kur kryetari i partisë, Fatos Nano, gjendjen në burg dhe partia që kishte kaluar në opozitë prej vitit 1992, ishte në ditët e saj më të vështirë.

“Tani, jo vetëm prof. Serveti ka thinja, por edhe unë e Gramozi…”, duke aluduar se të tre ata drejtuesit e dikurshëm që arritën ta rikthejnë këtë parti në pushtet pas vitit të vështirë ’97 nuk janë më në politikë.

Pëllumbi dhe Dokle ikën më herët pasi Edi Rama mori drejtimin e partisë, këtë vit iku Ruçi, i fundmi prej themeluesve, njeriu që njihej si shtylla e fortë e socialistëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img