Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Jo vetëm në Tiranë, ngrihen sot në protestë edhe studentët e Durrësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

5ef50dd18a88c2a296498bead0325235

Studentët e Universitetit ‘Aleksandër Moisiu’ në Durrësit do të dalin sot në  protestë.

Njoftimi është shpërndarë në rrjetet sociale. Në të thuhet studentët kërkojnë “përgjysmimin e Tarifave të Universiteteve, heqjen e tarifave shtesë dhe anullimin e VKM për provimet përsëritëse, përmirësimin e kushteve dhe infrastrukturës së universiteteve si dhe përmirësimin e kushteve nëpër konvikte”.

Ndërkaq studentët e universiteteve në Tiranës pas protestës së djeshme kanë lajmëruar një tjetër ditën e sotme.

Njoftimi i plotë:

Në date 06.12.2018, ora 11:00 ne kampusin e ri Universitar, Spitall te gjithe studentet ne kembe per të drejtat e tyre. Studentet njezeri kerkojne: Pergjysmimin e Tarifave te Universiteteve, heqjen e tarifave shtese dhe anullimin e VKM per provimet perseritese, permiresimin e kushteve dhe infrastruktures se universiteteve si dhe permiresimin e kushteve neper konvikte.

Jo favorizim te universiteteve private per perfitime personale. Edi Rama sapo i poshteroi serisht te rinjte duke i cilesuar ngelesa. Rinia nuk eshte ngelese por eshte nje rini qe perpiqet me mish e me shpirt per te mesuar e studiduar, eshte nje rini qe merr para borxh per te paguar tarifat e rritura te Edi Rames.

Ngeles eshte nje dhe vetem nje, Edi Rama i cili po fut çdo dite e me shume doren ne xhepin e te rinjve e cdo qytetari te ketij vendi.

Më shumë

spot_img