Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Jo vetëm diplomaci por edhe turizëm në Shqipëri, ambasadori austriak majë kalit në malin e Shushicës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori Austriak, Johann Sattler këtë fundjavë ka përzgjedhur ta shëtisë Shqipërinë si turist.

albsig

spring

I zhveshur nga kostumi, Sattler ka postuar një foto duke shëtitur mbi një kalë mbrapa malit të Shushicës.

Ambasadori shfaqet i veshur mjaft sportiv, me pantallona të shkurtra, ’t-shirt’, atlete dhe kapele.

“Një udhetim i mirë në fundjavë nuk është i plotë pa një shëtitje. Shqiperia e bukur”, shkruan ambasadori bashkangjitur fotos.

Kjo tregon që ambasadorët e shohin Shqipërinë edhe  si një vend turistik dhe nuk e përdorin atë vetëm për diplomaci.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img