Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jo vetëm Bashkim Fino, një tjetër kandidat i PS është me Covid, e zbulon Gramoz Ruçi: Ju urojmë të shkuara dhe i presim në ekip

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb8e4682168e65dabfa44b5a735b7a43

Drejtuesi politik i PS në Fier, Gramoz Ruçi, ka zbuluar se veç Bashkim Finos edhe një tjetër kandidat i socialistëve për deputet është infektuar me Covid. Ai është Nimet Musaj, aktualisht deputet në Kuvend nga opozita e re.

“Nimet Musaj dhe Bashkim Fino mungojnë sot këtu sepse janë me covid. Ju urojmë atyre të shkuara dhe mezi presim që ti bashkohen ekipit”, tha Ruçi. Edhe më herët newsbomb.al ka shkruar se Fino nuk ka marrë pjesë në aktivitetet e PS sepse është infektuar me Covid-19.

Gjithashtu, Ruçi i bëri thirrje KQZ që të respektohet Kodi Zgjedhor pasi subjektet e tjera politike, nga 18 kandidatë për deputetë në Fier, kanë futur në lista 24. “Të gjithë subjektet politike në garë të jene të barabartë me numrin e kandidatëve, pasi vetem në qarkun e Fierit subjekete të caktuara, kanë renditur jo 18 por 24”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img