Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Jo ulja perfekte por më e mira për të shpëtuar! Avioni pëson defekt në ajër, piloti bën ulje emergjente “në mes të detit” (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një pilot ka mundur të shpëtojë pas një defekti që pësoi avioni i tij në ajër, teksa merrte pjesë në një shfaqe ajrore në Florida, SHBA. Nuk ishte ulja më e mir, por e vetmja për të shpëtuar jetën.

Avioni është një model “TBM Avenger”, thënë ndryshe avion bombardues i Luftës së Dytë Botërore, i cili pas një restaurimi të përpiktë 18 vjeçar, u ngrit në fluturim në janar të 2020. Të shtunën ai po bënte disa manovra në një shfaqe ajrore, kur pësoi defekt.

Organizatorët thanë se piloti u ul në mënyrë të sigurt në ujë dhe u shpëtua pak më vonë. Si Administrata Federale e Aviacionit ashtu edhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit, po hetojnë pse motori nuk funksionoi mirë.

Shikoni videon e uljes së “bombarduesit” në det:

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img